סיור בעקבות הקיימות בעמק חפר

כחלק מפורום ועדות איכות הסביבה שמוביל האיגוד ביחד עם חיים וסביבה יצאנו לסיור לימודי עם הרבה השראה בעמק חפר. את הסיור אירגן והוביל חיזקי סיבק מ"מ וסגן ראש המ.א עמק חפר.  ​​​​​​​


כחלק מפורום ועדות איכות הסביבה שמוביל האיגוד ביחד עם חיים וסביבה יצאנו לסיור לימודי עם הרבה השראה בעמק חפר.
את הסיור אירגן והוביל חיזקי סיבק מ"מ וסגן ראש המ.א עמק חפר. 
פתחנו את הבוקר על חוף הים של הבננה ביץ', גלית שאול ראש המועצה כיבדה אותנו בנוכחותה וסיפרה על אופיה של המועצה המקומית הפרוסה מהקו הירוק ועד הים התיכון.
לאחר מכן שמענו על המרחב הימי במועצה ואתגרי הפיקוח בו, מפי ד"ר מיכל בן גל וד"ר אסף אריאל מעמותת אקואושן.משם המשכנו למפגש של הים עם הנחל, ונציג רט"ג, רן טל - מנהל הגן הלאומי נחל אלכסנדר הרחיב על הבעייתיות במפגש הזה שבין הנחל לים. מהים הלכנו לראות איך מגדלים אצות מחוץ לים בחוות הצצה באצה, שמענו למה בכלל צריך לגדל את האצות מחוץ לים ואפילו טעמנו. נסענו קצת מזרחה עד לנחל אלכסנדר ולמדנו איך רשות הניקוז והנחלים שרון מתמודדת עם האתגרים הרבים, ובעיקר השפכים שמגיעים מהשטחים. שם פגשנו גם את פרופסור עמרם אשל שסיפר לנו על ההתנדבות להצלת הצבים הרכים שחיים בנחל. ואם כבר עסקנו במים אז מה עושים בשנת בצורת? המשכנו לאגודת אפיקי עמק חפר ושמענו על פתרונות השימוש במים לאורך השנים ועד היום ועל פתרונות מקוריים שהחזיקו את החקלאות בעמק. משם ירדנו לשטח והלכנו להכיר את החקלאות במיטבה באחיטוב.
אמנם הסיור היה על קצה המזלג מאילוצי זמן אבל למדנו המון ואנחנו בטוחים שהיווה השראה לכל חברי הפורום וליושבי הראש של ועדות איכות הסביבה במרחב ומחוצה לו.